Manipülatörler

 • Manipülatörler

  Manipülatörler; taşınacak malzeme üzerine yerçekimi yönünün aksi istikametinde malzemenin ağırlığı kadar kuvvet uygulayarak taşıma işlemini gerçekleştiren cihazlardır. Malzeme üzerine yukarıya doğru, ağırlığı kadar kuvvet uygulandığında, malzemenin ağırlığı sıfırlanmış gibi olur ve malzeme adeta uzay boşluğundaymışçasına davranır. Bu sayede operatör gram mertebesinde küçük kuvvetler uygulayarak malzemeye istediği hareketleri yaptırabilir ve hassas bir şekilde istediği gibi pozisyonlandırabilir.

  Soyerpek tarafından geliştirilen manipülatörler, Tübitak destekli yeni nesil "sıfır ağırlık" teknolojisi sayesinde, konvansiyonel rakiplerinin ulaşamadığı ergonomi ve hassasiyette çalışırlar. Operatör üzerine gelen direnç yükleri sıfır kabul edilebilecek mertebelere kadar düşürülmüş olup, iş güvenliği ve ergonomi maksimize edilmiştir.

  -300 kg'a kadar kaldırma kapasiteli modeller,

  -5 metreye kadar tarama yarıçapları,

  -İhtiyaca uygun özel tasarım tutucular,

  -Ergonomik ve güvenli kullanım,

 • Seyyar Bobin Kaldırma Manipülatörü

  Seyyar manipülatörler, bobinlerin uzun mesafelerde taşınmasını sağlayan cihazlardır. Bu manipülatör sayesinde, bobinler kutu veya palet gibi istiflerden alınarak farklı yerlerdeki birçok noktada yükleme gerçekleştirilebilir. Seyyar bobin taşıma manipülatörü, dar ve düşük kotlu alanlarda rahatlıkla yükleme yapabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

  Manipülatör üzerindeki tüm hareketler hassas buton kontrollü olup, ergonomik ve hassas bir şekilde tüm yükleme işlemleri gerçekleştirilebilir.

  -50 kg'a kadar kaldırma kapasiteli modeller,

  -Kutu, sandık vs içerisinden alabilme özelliği,

  -Akülü,

  -2600mm'ye kadar kaldırma yüksekliği,

  -Maksimum ergonomi ve güvenlik,